Iepazīsti savu dzimto novadu

Publicēja 2011. gada 5. apr. 05:40Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 5. apr. 05:54 ]
    Krāslavas Valsts ģimnāzijā 17. martā notika novada konkurss ģeogrāfijā 7.-8. klasēm ‘’Kā es pazīstu savu novadu?’’, kurā piedalījās visintelektuālākās un radošākās komandas no sešām novada skolām- no Indras vidusskolas, Robežnieku pamatskolas, Kalniešu pamatskolas, Krāslavas vidusskolas, Varavīksnes vidusskolas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas. Konkursu vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija novada domes izglītības speciāliste Lidija Ostrovska, novada domes Attīstības daļas vadītāja Ināra Dzalbe un novada Tūrisma informācijas centra speciāliste Inga Pudnika.
    Pasākuma ieskaņā Inga Pudnika un Ināra Dzalbe ļoti interesanti izklāstīja gan aktīvās atpūtas iespējas, gan vienkārši ekskursiju iespējas Krāslavā, kā arī pastāstīja par dažādu projektu īstenošu Krāslavā.
    Sākoties pasākumam, katra komanda ar īpašu lepnumu prezentēja savu pagastu un skolu. Par šo mājasdarbu, komandas saņēma žūrijas vērtējumu. Krāslavas pamatskolas komanda ‘’Ceļotājas’’, iesāka savu prezentāciju ar sveicienu sešās dažādās valodās. Indras vidusskolas komanda ‘’Indras zivtiņas’’, iepazīstināja visus klātesošos ar savas skolas tradīcijām un svinamajiem svētkiem. Kalniešu pamatskola pastāstīja par visiem saviem gleznainajiem ezeriem. Komanda ‘’Ceļotājstrauss’’ no Robežnieku pamatskolas iepriecināja ar spraigu dziedāšanu un brīnumainu strausa parādīšanos. Varavīksnes vidusskolas ‘’Margrietiņa’’, kuras sastāvā bija 6 apburošas meitenes, braši un aizrautīgi pastāstīja par sevi savā skolā. Mājinieku komanda ‘’Krāslavas kastaņi’’ pastāstīja par ievērojamākām vietām Krāslavas pilsētā.

Konkursa laikā dalībniekiem bija jāveic divus erudīcijas testus gan par Krāslavas novadu, gan par jaunākajiem notikumiem pasaulē. Ar šiem uzdevumiem komandas veikli un veiksmīgi tika galā.

Nākamais uzdevums, mūsuprāt, izrādījās vissarežģītākais jo mājās bija jāsagatavo āķīgu jautājumu pretinieku komandai. Atbildētājkomanda drīkstēja pati noteikt ‘’cenu’’ savai atbildei un izjust riska garšu.
    Un beidzot finālā dalībniekiem tika piedāvāts radošs uzdevums ar nosaukumu ‘’Mans dzimtā novada nākotnes redzējums’’. Īpaši izcēlās Kalniešu pamatskolas komanda, kura piedāvāja visneparastāko vīziju- sadraudzība ar citplanetiešiem.
    Visvairāk punktu konkursā ieguva Indras vidusskolas, Krāslavas pamatskolas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandas.
    Visas komandas saņēma Pateicības ar nominācijām un mazas piemiņas balviņas no Tūrisma informācijas centra. Par šī konkursa veiksmīgu organizēšanu jāizsaka pateicība Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotājai un ģeogrāfijas skolotāju Metodiskās apvienības vadītājai Romualdai Vešterei.

Viktorija Šidlovska un Karīna Krilova, konkursa vadītājas,Krāslavas Valsts ģimnāzija, 11. klase.