• Novada datorātrrakstīšanas konkurss Datorātrrakstīšanas sacensībās skolēni raksta neskatoties uz klaviatūru! Sacensību mērķis ir pēc iespējas vairāk un pareizāk pārrakstīt doto tekstu!Novada sacensību uzvarētāji:8. – 9. klašu grupā: 1. vieta –  Ervīns Jakovelis (Krāslavas ...
   Publicēja plkst. Sandra Nemenonoka
  • Mazpulku forums Baltinavā. Viens no svarīgākajiem un ilgstošākajiem mazpulcēnu darbiem ir individuālo projektu izstrāde. Projektus izvēlas, saplāno un iesāk realizēt pavasarī, intensīvs darbs notiek vasarā, kad mazpulcēni veic pētījumus, rūpīgi pieraksta novērojumus, rudens ...
   Publicēja 2017. gada 9. nov. 23:08 plkst. Sandra Nemenonoka
  • Debašu komanda Latgales reģiona debašu turnīrā SVEICAM !!! Mūsu debašu komandas Latgales reģiona debašu turnīrā ieguva 1.un 2.vietu Debašu tēma – Latvijas sabiedrībā ir/nav pieprasījums pēc kvalitatīva mediju satura” 1.vieta – Samanta Sozvirska, Emīls Stivriņš ...
   Publicēja 2017. gada 9. nov. 22:03 plkst. Sandra Nemenonoka
  Parāda ziņas 1 - 3 no 244. Skatīt vēl »
Novada datorātrrakstīšanas konkurss

Publicēja Sandra Nemenonoka

Datorātrrakstīšanas sacensībās skolēni raksta neskatoties uz klaviatūru! Sacensību mērķis ir pēc iespējas vairāk un pareizāk pārrakstīt doto tekstu!

Novada sacensību uzvarētāji:
8. – 9. klašu grupā: 
1. vieta –  Ervīns Jakovelis (Krāslavas Valsts ģimnāzija) 203 simb./min.
2. vieta - Ēriks Trojanovskis (Krāslavas pamatskola) 186,40 simb./min.
3. vieta - Gabriela Cimmermane (Krāslavas pamatskola) 173,20 simb./min.

10. – 12. klašu grupā:
1.vieta - Pauls Nartišs (Krāslavas Valsts ģimnāzija) 379,40 simb./min.
2.vieta - Haralds Glaudans (Krāslavas Valsts ģimnāzija) 150,20 simb./min.
3.vieta - Ēriks Briks (Krāslavas Varavīksnes vidusskola) 129,60 simb./min.


Apsveicam uzvarētājus!

Mazpulku forums Baltinavā.

Publicēja 2017. gada 9. nov. 23:08Sandra Nemenonoka

Viens no svarīgākajiem un ilgstošākajiem mazpulcēnu darbiem ir individuālo projektu izstrāde. Projektus izvēlas, saplāno un iesāk realizēt pavasarī, intensīvs darbs notiek vasarā, kad mazpulcēni veic pētījumus, rūpīgi pieraksta novērojumus, rudens sākumā apkopo rezultātus. Labākie mazpulcēnu projekti tiek pieteikti aizstāvēšanai Latgales novada Mazpulku forumā. Šogad Mazpulku forums tika organizēts Baltinavā 14. oktobrī.

No Krāslavas Valsts ģimnāzijas forumā piedalījās Antra Umbraško (10. c klase), aizstāvēja savu projektu “Zemenes” un Olga Kurakina (11. c klase) – projekts “Ārstniecības augi.” Ekspertu komisija atzinīgi novērtēja meiteņu darbus. Antra Umbraško ieguva 1. vietu, Olga Kurakina – 3. vietu. Abas meitenes prezentēja savus darbus vecākajā grupā, kur bija liela konkurence.

Antras Umbraško ģimene saņēma pateicības rakstu un balvu no Latvijas Mazpulku biedrības.

Paldies Antras un Olgas vecākiem par atsaucību, atbalstu.

 

L. Malahovska, 470. Krāslavas Valsts

ģimnāzijas mazpulka vadītāja.

Debašu komanda Latgales reģiona debašu turnīrā

Publicēja 2017. gada 9. nov. 22:03Sandra Nemenonoka

SVEICAM !!!

Mūsu debašu komandas Latgales reģiona debašu turnīrā ieguva 1.un 2.vietu

Debašu tēma – Latvijas sabiedrībā ir/nav pieprasījums pēc kvalitatīva mediju satura”

1.vieta Samanta Sozvirska,

Emīls Stivriņš un Sintija Skerškāne

2.vieta Dominika Podjava,

Viktorija Neverovska, Leo Lisicins


MALAČI !!!

Sacensības volejbolā

Publicēja 2017. gada 23. okt. 05:40Sandra Nemenonoka

12. oktobrī Ezerniekos jaunajā sporta zālē tika organizētas Krāslavas un Dagdas novadu skolēnu sacensības volejbolā jauniešu grupām, kur savā starpā sacentās pa četrām komandām – Ezernieku, Dagdas, Krāslavas Varavīksnres vidusskolu un Krāslavas Valsts ģimnāzija. Spraigā cīņā norisinājās sacensības un tika noskaidroti uzvarētāji, kuri ieguva iespēju tikt uz Latgales reģiona sacensībām Daugavpilī, jau 17.oktobrī.


Šogad Krāslavas un Dagdas rajonu pārstāvēja Varavīksnes jauniešu un Krāslavas Valsts ģimnāzijas meiteņu komandas. Sacenšoties astoņu labāko Latgales reģiona komandu vidū  Varavīksnes jauniešu komanda ierindojās 5 vietā. Krāslavas Valsts ģimnāzija sešu komandu konkurencē ieguva trešo godalgoto vietu, zaudējot Daugavpils Centra vidusskolai, kas ieguva pirmo vietu, un Balvu Valsts ģimnāzijai. Apsveicam mūsu jauniešus ar labiem rezultātiem volejbolā.

D. Duškins, 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs.

Nolikums komandu matemātikas olimpiādei un erudītu konkursam matemātikā Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Publicēja 2017. gada 11. okt. 23:35Sandra Nemenonoka

2017. gada 23. novembrī.

Mērķis: popularizēt matemātikas olimpiāžu uzdevumu risināšanu;     

pilnveidot prasmes strādāt komandā, risinot matemātikas olimpiāžu uzdevumus, meklējot atbildes erudītu konkursā.

Norises laiks: 2017. gada 23. novembris, vieta - Krāslavas Valsts ģimnāzija, Krāslavā, Raiņa 25

Iebraukšana un rīta kafija 9:30 – 10:00

Komandu olimpiāde 10:00 – 13:00

Pusdienas 13:00 – 13:30

Erudītu konkurss  13:30 – 15:30

Dalībnieki: Valsts ģimnāziju 10. – 12. klašu skolēni veido katrā klašu grupā komandu 4 – 5 cilvēku sastāvā gan komandu olimpiādei, gan erudītu konkursam.

Erudītu konkursa norise: ir 4 tūres. Komandai mājas darbs -  sagatavot komandas nosaukumu, komandas dziesmu un 1-2 min. prezentāciju par sofismu.

 Uzdevumus un erudītu konkursa jautājumus gatavo Krāslavas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja  Anna Juškeviča

Labākās komandas saņem diplomus un balvas.

Valsts ģimnāziju komandām pieteikties līdz 2016. gada 13. novembrim A. Juškevičai, e- pasts: annaleice@inbox.lv

P.S. Pusdienām iepriekš pieteikties, pusdienu cena EUR 2,00 (divi eiro 00 centi).

Mācību seminārs Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Publicēja 2017. gada 13. sept. 02:08Sandra NemenonokaSasveicinies pats ar sevi, 

Tad ej citus mācīt, 

Tad ej citus izlabot, 

Tad ej citiem dot labdienu. 

Bet arī atņemt labdienu 

Ir jāprot, 

Vispār saņemt ir daudz grūtāk 

Nekā dot un dot. 

/J. Peters/ 

Bija iesākts milzīgs un nopietns darbs, kad, tuvojoties 2016./2017.m.g. noslēgumam, pieteicos kursiem „Mācīšanās konsultantu sagatavošana reģiona vajadzībām”. Vasarā, gan jūnijā, gan augustā, pavadīju laiku ļoti saturīgos un nopietnos kursos, kur, protams, iesākums likās smags un galamērķis nesasniedzams.

Mums, kursu dalībniekiem no visas Latvijas, ir iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas stundu vērošanā un analīzē. Līdz ar to arī es pati papildinu un noslīpēju iemaņas un prasmes sava mācību procesa pilnveidošanā ikdienā.

Lai es varētu apgūt pilnvērtīgi mācīšanās konsultanta iemaņas, man, protams, ir pašai vispirms pilnībā jānoslīpē savs ikdienas darbs stundās, tāpēc mums tika rīkoti izbraukuma mācību semināri, kur mēs paši, topošie konsultanti, rādām stundas, kā arī vērtējam un analizējam tās.

Tāpēc 11. septembrī Krāslavas Valsts ģimnāzijā ierādās topošo konsultantu grupa kopā ar vadītāju Uldi Dzērvi (LU Starpnozaru inovāciju centra vadītājs), lai vērtētu manu un vēl viena skolotāja stundu. Te jāsaka milzīgs paldies manai kolēģei L. Andžānei (matemātikas skolotāja), kura piedāvāja ciemiņiem piedalīties arī savā stundā.

Dienas noslēgumā tika veikta stundu analīze, kur ar lepnumu varu teikt, ka semināra dalībnieki bija apmierināti ar redzēto. Īpaši viņus sajūsmināja gan pats mācību process, gan skolotāju prasme stundas laikā risināt kādas nestandarta situācijas, gan skolēnu atvērtība un labais kontakts ar skolotājiem, kā arī skolēnu pozitīvā attieksme pret mācību procesu. Klātesošie uzsvēra un novērtēja pozitīvo, nepiespiesto gaisotni skolā kopumā, kas ļauj ne vien brīvi justies visiem skolēniem, bet arī radoši izpausties un kopā ar skolotājiem sasniegt izvirzītos mērķus.

Mana darbošanās kursos „Mācīšanās konsultantu sagatavošana reģiona vajadzībām” vēl turpināsies līdz decembrim, bet pašlaik pārņem gandarījuma sajūta, jo nopietns darba process rit uz priekšu un izvēlētais ceļš ir pareizs.

A. Jakovele, Krāslavas Valsts ģimnāzijas
 latviešu valodas un literatūras skolotāja.

Nometne “Esi kustīgs, esi vesels!” – jauks un radošs jaunā mācību gada iesākums.

Publicēja 2017. gada 6. sept. 22:34Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2017. gada 12. sept. 05:41 ]


Augusta nogale Krāslavas Valsts ģimnāzijā izskanēja bērnu priecīgās čalās, jautros smieklos un, lai cik tas arī šķistu neierasti, novēlējumos ātrāk satikties septembrī, jo ar biedrības “Krāslavas volejbola klubs” atbalstu tika organizētanometne novada skolēniem (12-15 gadi) “Esi kustīgs, esi vesels!”, kas tika īstenota Krāslavas novada domes izsludinātā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.Aktivitāšu un darbnīcu vadītāji vienkāršā, saprotamā un interaktīvā veidā izglītoja bērnus par veselīgu dzīvesveidu un tā ietekmi uz viņu veselību, it īpaši akcentēja fizisko aktivitāšu, veselīga uztura un primārās profilakses lomu cilvēka veselībā un to ietekmi uz sirds un asinsvadu saslimšanu, kā arī garīgās veselības nozīmi. Nometnes laikā bērni guva iespēju apgūt zināšanas neformālā vidē par veselību veicinošām un slimību profilakses darbībām, kā arī ieguva prasmes veselīgam dzīvesveidam ilgtermiņā. Nometne ilga piecas dienas, šajā laikā bērni apmeklēja z/s “Kurmīši”, tur viņi klausījās Ivara Geibas stāstījumu par ārstniecības augiem, veidoja ziedes, degustēja ārstnieciskās tējas, Aglonas Maizes muzejā klausījās Vijas Ancānes stāstījumu un paši cepa maizīti, kopā ar dietoloģi Agnesi Pavlovu diskutēja, vai tiešām veselīgs uzturs ir viens no noteicošajiem faktoriem cilvēka dzīvē, sportoja brīvā dabā, peldējās baseinā un apmeklēja SPA, kā arī paši gatavoja veselīgus ēdienus – pildītu papriku, plovu, divu veidu salātus, cepa pīrāgu un cepumus.

Piedāvāju bērnu atsauksmes par notikušo:

„Man ļoti patika gatavot ēdienus un vēlāk tos visus visiem kopā degustēt. Viss bija ļoti garšīgi. Arī skolā mūs ļoti garšīgi ēdināja. Viss bija ļoti forši, bet žēl, ka ļoti maz”

„ Šī nometne bija sportiska un veselīga. Vēl patika „ Kurmīši”, kur mēs paši taisījām no asinszāles ziedi, vēl degustējām medu un dzērām tēju. Nometnē mēs uzzinājām daudz ko jaunu. Ar mums strādāja vislabākie skolotāji pasaulē.”

„ Man nometne ļoti patika, jo mēs visi sadraudzējāmies un kopā visu darījām. Es uzzināju, kādi vitamīni ir veselīgi un kādas vielas E ir kaitīgas. Tad mēs vēl bijām baseinā. Tur mēs labi atpūtāmies un jauki visi kopā pavadījām laiku. Kad atnācām, spēlējām spēli. Tas bija forši, kad skolotāju komanda spēlēja pret skolēnu komandu, bet tās nebija sacensības, bet jautri un forši pavadīts laiks! Īsi sakot, viss bija baigi forši. Mūsu skolotāji ir vislabākie!!! Mūsus skola ir visforšākā un labākā!”

„ Šajā nometnē es iepazinos ar ļoti foršiem cilvēkiem... man ļoti patika gatavot plovu, un man liekas, tas sanāca ļoti garšīgs... Paldies mūsu vadītājām un visiem par šo nometni!”

„ Man patika viss un bez izņēmumiem. Bija jautri un lietderīgi pavadīts laiks un iegūti jauni draugi. Īpaši novērtēju aktivitātes ar skolotājiem un ēdiena gatavošanu. Biju pārsteigts par skolotāju fizisko izturību, jo spēlē skolotājas solis solī skrēja ar mums. Izsaku lielu paldies nometnes organizatoriem un skolotājiem par vienreizēji pavadītu laiku!”

„ Mums nometne pagāja ļoti aktīvi un pusdienās un launagā ēdām tikai veselīgus un garšīgus produktus. Man ļoti patika ekskursija uz Aglonu. Šeit es daudz uzzināju par maizi, šeit es pirmo reizi turēju rokās rudzu maizes klaipu, pirms to sacepa. Baseinā mēs, visa nometnes grupa, labi pavadījām laiku. Paldies, ka devāt mums iespēju darboties nometnē „ Esi kustīgs, esi vesels!” Paldies visiem skolotājiem, kuri pieskatīja mūs un uzņēmās atbildību par mums!”

„ Pateicoties šai nometnei, es iepazinu jaunus draugus, guvu vērtīgus padomus. Esmu pateicīga, ka tiku šeit un izmantoju šo iespēju. Bija patīkami, ka visu apmaksāja Eiropas projekts, ko piedāvāja Krāslavas dome.”

„ Ļoti patika, kā mēs bijām „ Kurmīšos”, kad uz skolu atbrauca dietoloģe Agnese un mēs kopā veidojām sviestmaizes, kā skolā mājturības kabinetā paši gatavojām ēdienus un tad degustējām”

„ Nometne man iepatikās ar to, ka es daudz izmēģināju to, ko iepriekš nebiju darījis, piemēram, cepu maizīti. Nometnē daudz sportojām gan sporta zālē, gan skolas pagalmā, gan skolā. Es gribētu, lai vasarā tādu nometņu būtu vairāk, kas mudina pusaudžus aktīvi darboties. Paldies skolotājām, kas ar mums labi pavadīja laiku!”

„ Man ļoti patika, ka katru rītu mums bija vingrošana. Mums daudz stāstīja par veselīgu dzīvesveidu. Lai arī nometnē laiks bija lietains un auksts, vienalga tā bija ideāla nometne un es tonekad neaizmirsīšu. Paldies visiem, kas organizēja tik ideālu nometni!”

„ Visvairāk man patika gatavot ēst, „ Kurmīšos” un dietoloģe Agnese. Es nenožēloju, ka vasaras brīvlaikā cēlos tik agri un gāju uz skolu. Nākamajā gadā es noteikti pierakstīšos vēl. Paldies mūsu skolotājiem!”

„Mēs ļoti jautri pavadījām laiku, kad spēlējām spēles, taisījām medus ziedi, paši gatavojām maizi. Mēs apmeklējām peldbaseinu, kas man ļoti iepatikās. Šitās dienas, pavadītas šajā nometnē, bija vislabākās dienas šajā vasarā!”

„ Nometne bija jauka, pārdomāta un lieliska. Man patika, ka visi mūsu skolas skolotāji bija iesaistīti. „

„Mēs ļoti daudz un aktīvi darbojāmies. Šajā nometnē es uzzināju daudz jaunu ideju, kā aktīvi atpūsties un izklaidēties ar draugiem vai ģimenes locekļiem. Bērni un skolotāji šajā nometnē bija ļoti atsaucīgi, draudzīgi un aktīvi. Paldies visiem, kas organizēja šo nometni un uzņēmās atbildību par mums.”

Dalībnieku atsauksmes apkopoja nometnes 
„ Esi kustīgs, esi vesels!” vadītājas 
S.Nemeņonoka un I.Stikute

Augusts – brīnišķīgu notikumu laiks.

Publicēja 2017. gada 6. sept. 22:32Sandra Nemenonoka

Šī gada augusts Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.-8.klašu skolēniem ilgi paliks atmiņā, jo 22.augustā kopā ar saviem jaunajiem draugiem no ASV, Kanādas un Austrālijas mēs viesojāmies pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, bijā ekskursijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, atpūtāmies un pusdienojām “Krasta Lido”, kopā ar folkloras grupu no Ķekavas gājām rotaļās un pēc atraktīvas un ļoti interesantas sarunas ar “Lulu” picas īpašnieku Elmāru Tanni baudījām garšīgās picas.


Visvairāk atmiņā palika ekskursija pa Rīgas pili, kas ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Mums parādīja dažādas zāles, kur notiek dažādu svarīgu lēmumu pieņemšana, tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem, citu valstu prezidentiem, valsts svarīgu apbalvojumu pasniegšana, bijām prezidenta kancelejā, parādīja, kur ir prezidenta kabinets. Pēc ekskursijas mēs tikāmies ar prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni. No sākuma prezidents teica apsveikuma runu mums, projekta “Sveika, Latvija!” dalībniekiem, tad arī mums tika piedāvāts vārds. Mūsu skolas vārdā runāja Evelīna Krista Sitnika, bet Igors Parazenko prezidentam uzdāvināja mūsu šī gada absolventes Janas Kitokas gleznu “Krāslava”, tad visi kopā mēs nodziedājām dziesmu “Mana dziesma”. Prezidents un viņa kundze dziedāja kopā ar mums. Tad notika vairāk nekā stundu ilga saruna. Bija interesanti uzzināt, kā viņam veicies skolā, kā gatavojas Latvijas simtgadei, kādām, viņaprāt, rakstura īpašībām jāpiemīt valsts vadītājam un visiem cilvēkiem.


Nacionālajā bibliotēkā bijām pārsteigti par iespējām, ko piedāvā apmeklētājiem, redzējām Dainu skapi, visvecākās un vislielākās grāmatas, citu valstu, valodu un rakstu grāmatas, Latvijas naudas zīmes, redzējām daudzu rakstnieku un dzejnieku rokrakstus, ģide pastāstīja par ēkas arhitektūru un arhitektu Gunāru Birkertu.

Pēc sātīgajām pusdienām “Lido” braucām uz Rīgas Valsts tehnikumu, lai visi kopā ietu rotaļās, jo līdz mājāsbraukšanai bija atlicis pavisam maz laika. Tur mūs mīļi sagaidīja, kā arī bija sagatavots pārsteigums – ciemos bija ieradies “LuLū” picas īpašnieks E.Tannis. Viņš pastāstīja, kā nolēma atgriezties un darboties Latvijā.

Kaut arī uz Rīgu no Krāslavas nācās izbraukt ļoti agri no rīta, naktī, ierodoties mājās, jutāmies žirgti un patīkamu emociju pārpilni.

Paldies mūsu skolotājām Dainai Andžānei, Sandrai Nemeņonokai, Annai Juškevičai un Ilgai Stikutei par brīnišķīgo iespēju piedalīties šādā pasākumā. Paldies Krāslavas novada domei par sagādāto transportu, kā arī autoparka "Miks“ šoferim par sapratni un patīkamo braucienu.

Karīna Parazenko, KVĢ 8.klases skolnieceŠī gada augusts Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.-8.klašu skolēniem ilgi paliks atmiņā, jo 22.augustā kopā ar saviem jaunajiem draugiem no ASV, Kanādas un Austrālijas mēs viesojāmies pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, bijā ekskursijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, atpūtāmies un pusdienojām “Krasta Lido”, kopā ar folkloras grupu no Ķekavas gājām rotaļās un pēc atraktīvas un ļoti interesantas sarunas ar “Lulu” picas īpašnieku Elmāru Tanni baudījām garšīgās picas.

Visvairāk atmiņā palika ekskursija pa Rīgas pili, kas ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Mums parādīja dažādas zāles, kur notiek dažādu svarīgu lēmumu pieņemšana, tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem, citu valstu prezidentiem, valsts svarīgu apbalvojumu pasniegšana, bijām prezidenta kancelejā, parādīja, kur ir prezidenta kabinets. Pēc ekskursijas mēs tikāmies ar prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni. No sākuma prezidents teica apsveikuma runu mums, projekta “Sveika, Latvija!” dalībniekiem, tad arī mums tika piedāvāts vārds. Mūsu skolas vārdā runāja Evelīna Krista Sitnika, bet Igors Parazenko prezidentam uzdāvināja mūsu šī gada absolventes Janas Kitokas gleznu “Krāslava”, tad visi kopā mēs nodziedājām dziesmu “Mana dziesma”. Prezidents un viņa kundze dziedāja kopā ar mums. Tad notika vairāk nekā stundu ilga saruna. Bija interesanti uzzināt, kā viņam veicies skolā, kā gatavojas Latvijas simtgadei, kādām, viņaprāt, rakstura īpašībām jāpiemīt valsts vadītājam un visiem cilvēkiem.

Nacionālajā bibliotēkā bijām pārsteigti par iespējām, ko piedāvā apmeklētājiem, redzējām Dainu skapi, visvecākās un vislielākās grāmatas, citu valstu, valodu un rakstu grāmatas, Latvijas naudas zīmes, redzējām daudzu rakstnieku un dzejnieku rokrakstus, ģide pastāstīja par ēkas arhitektūru un arhitektu Gunāru Birkertu.

Pēc sātīgajām pusdienām “Lido” braucām uz Rīgas Valsts tehnikumu, lai visi kopā ietu rotaļās, jo līdz mājāsbraukšanai bija atlicis pavisam maz laika. Tur mūs mīļi sagaidīja, kā arī bija sagatavots pārsteigums – ciemos bija ieradies “LuLū” picas īpašnieks E.Tannis. Viņš pastāstīja, kā nolēma atgriezties un darboties Latvijā.

Kaut arī uz Rīgu no Krāslavas nācās izbraukt ļoti agri no rīta, naktī, ierodoties mājās, jutāmies žirgti un patīkamu emociju pārpilni.

Paldies mūsu skolotājām Dainai Andžānei, Sandrai Nemeņonokai, Annai Juškevičai un Ilgai Stikutei par brīnišķīgo iespēju piedalīties šādā pasākumā. Paldies Krāslavas novada domei par sagādāto transportu, kā arī autoparka "Miks“ šoferim par sapratni un patīkamo braucienu.

Karīna Parazenko, KVĢ 8.klases skolniece  

Draudzība no Krāslavas līdz Amerikai, Kanādai un Austrālijai

Publicēja 2017. gada 21. aug. 01:32Sandra Nemenonoka

Mēs neviens nevaram precīzi pateikt, tieši kurā brīdī dzimst draudzība. Tas līdzinās traukam, kurā lej ūdeni – vienā brīdī ir pēdējais piliens, un tas sāk plūst pāri malām. Tāpat ir arī ar laipnību, smaidiem – ir kāds „piliens”, no kura pāri malām sāk plūst sirds siltums.

Krāslavas Valsts  ģimnāzijā šo draudzības rašanās brīnumu izbaudīja divdesmit divi 7. un 8.klašu skolēni, kad 16.augustā pie mums viesojās 22 latviešu izcelsmes jaunieši vecumā no 13- 15 gadiem, kuri savā senču zemē Latvijā ieradās no Amerikas, Kanādas un Austrālijas projekta „Sveika, Latvija! XXXVIII” ietvaros (braucienu organizēja Amerikas latviešu apvienība). Ciemiņu sagaidīšanai mēs ļoti cītīgi gatavojāmies – izzinājām viņu intereses, sīki pārdomājām programmu, sagatavojām dziesmas un rotaļas, kas mūsu jaunajiem draugiem parādītu mūsu, tas ir, latgaliešu, sirsnīgo, jautro un  patieso raksturu. Uztraukums pazuda tajā brīdī, kad skolas pagalmā ieripoja milzīgs autobuss, kam uz sāniem bija uzzīmēta liela sirds, un mūsu pirmā dziesma „Lobs ar lobu sazatika!”, veltīta ciemiņiem, salauza arī pārējās uztraukuma radītās barjeras. Mūsu skolēnu pašdarinātās pīnītes drīz vien rotāja visu atbraucēju rokas, bet ciemiņu dāvinātās mugursomas sagādāja patīkamus pārsteigumus, jo katrs tajā bija ielicis ko īpašu. KVĢ direktora Jāņa Tukāna uzruna, kas nekad nevienu klausītāju nav atstājusi drūmā noskaņā, rotaļas „ Oirā!” un „Strautiņš”, „ Molekulu ceļošana” un „ Buča Tev, buča man”, ciemiņu dziesma „Latvijai” un pateicības vārdi par patīkamo sagaidīšanu visos klātesošajos vairoja sirsnību, atvērtību un draudzību.


Tad sekoja kopīga ekskursija uz Krāslavas Romas katoļu baznīcu. Šeit mēs klausījāmies dziesmas un ērģeļu skanējumu I.Aprupes un baznīcas kora izpildījumā, A.Vagale stāstīja par baznīcas vēsturi, Sv.Donāta kapliču, kriptu. Pa pilsētu aizraujošā ceļojumā veda mūsu pašu skolotāji, bet pie pils vārtiem visus sagaidīja un pa pils teritoriju un muzeju pavadīja pils pārvaldnieks grāfs Plāters (E.Danovskis). Mēs apmeklējām arī Krāslavas TICu un leļļu izstādi. Visi bijām sajūsmā par redzēto un dzirdēto. Ciemiņi par mūsu pilsētas cilvēku sirsnību un labestību bija milzīgā sajūsmā, jo, jau pamatīgi noguruši atgriežoties atpakaļ skolā, viņi vien nespēja izteikt savu sajūsmu un  patīkamo saviļņojumu par Krāslavu, tās iedzīvotājiem. Viens no amerikāņu jauniešiem teica: „Nekad nedomāju, ka, ierodoties tādā mazā pilsētiņā, spēšu ieraudzīt ko citu, ko jau esmu redzējis lielās pilsētās. Tagad sapratu, ka biju pamatīgi maldījies! Te ir tik daudz interesanta!”   


Pirms viesu aizbraukšanas visi veidojām dāvanas – piespraužamas sirsniņas- kā simbolu draudzībai, kas aizsākusies tajā brīdī, kad mēs viens otram pateicām: „Hei! Arī Tu? Es biju domājis, ka es viens esmu tāds!”  Un sapratām, „ ka arī tur, tālajā Amerikā, Kanādā, Austrālijā, ir tikpat sirsnīgi, labestīgi un draudzēties griboši jaunieši.”  Un ka „šeit mēs esam tādi, kas labprāt padod roku sveicienam un saka: „Draudzēsimies!””

 Jau pavisam drīz – 22.augustā – mēs atkal tiksimies. Šoreiz Rīgā. Visi kopā dosimies uz pieņemšanu pie Valsts prezidenta R.Vējoņa, apmeklēsim Latvijas Gaismas pili – Latvijas Nacionālo bibliotēku-, latviskā garā dančos un dziesmās kopā ar folkloras kopām pavadīsim vakaru. Un tad gan jau šķirsimies, jo katrs dosies uz savām mājām, lai visu nākamo gadu gremdētos patīkamās atmiņās un draudzīgā sarakstē.

Sirsnīgs PALDIES visai Krāslavas Valsts ģimnāzijas lielajai saimei – skolēniem, skolēnu vecākiem, pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem – par atbalstu un nenogurstošu, radošu darbošanos! PALDIES Aglonas, Dagdas un Krāslavas novada laikrakstam „ Ezerzeme” par dāvanām katram dalībniekam,   KrāslavaD SIA „ Ēdamnams” kolektīvam par garšīgajām un sātīgajām pusdienām!

(citāti tekstā ievietoti no dalīnieku atsauksmēm)

Ilga Stikute, KVĢ direktora vietniece audzināšanas jautājumos

foto "Krāslavas Vēstis"

Vasarai aizejot, nenoskumt!

Publicēja 2017. gada 15. aug. 02:09Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2017. gada 21. aug. 01:29 ]


Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka ar skolu saistītie cilvēki vasaru  gaida visu mācību gadu, bet paskrien tā vēja spārniem, un mūsos arvien biežāk iemājo sajūtas par atkalredzēšanās prieku septembrī. Krāslavas Valsts ģimnāzijā vasara novada skolēniem sākās radoši – 25 pusaudži piedalījās dažādās aktivitātēs: sportoja, veidoja parūkas un modelēja kurpes, darbojās komandās, izplānojot dažādas stratēģijas šķēršļu pārvarēšanai, ar mikroskopiem pētīja šūnas, mēģināja izprast fizikas likumsakarības reālajā dzīvē, modelēja robotus…

Arī augusta nogale (23.- 27.08.) pie mums solās būt jautra un piedzīvojumiem bagāta, jo, pateicoties Krāslavas novada domes projektam Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā”, biedrība “Krāslavas volejbola klubs” organizē nometni novada skolēniem (12-15 gadi) “Esi kustīgs, esi vesels!”. Ieplānotas visdažādākās aktivitātes, ekskursijas un radošas darbnīcas, kurās par veselīgu dzīvesveidu stāstīs zinoši un atraktīvi speciālisti un pedagogi.

Manuprāt, ka ir ļoti labi, ka vasaras nogalē ir šāds vienojošs un pozitīvs pasākums, kuru skolēni gaida. Tas ir kā punktiņš uz “i” pirms mācību gada sākuma.

 

Ilga Stikute,

KVĢ direktora vietniece

1-10 of 244

Comments